Misija Sibiras 2014: dalyviai lankėsi Prienuose

Misija Sibiras 2014

Projektą „Misija Sibiras 2014” šiemet pirmyn veda šūkis „Istoriją rašome mes!“. Juo Lietuvos jaunimas kviečiamas ne tik prisiimti atsakomybę už teisingą ir prasmingą tautos istorijos įamžinimą, tačiau taip pat ir skatinti jaunąją kartą domėtis savo šalies praeitimi ir iš čia pasisemti įkvėpimo bei pilietiškumo.

Liepos 10 d., prieš išvykdami į Sibirą, projekto dalyvių grupė lankėsi VšĮ Meninėje drožyboje. Vizito tikslas –  pasisemti žinių ir įgyti praktinių įgūdžių, kurie Sibire padės įgyvendinti kilnius uždavinius –  sutvarkyti,  lietuvių tremtinių laidojimo vietas, atstatyti kapinių tvoras, pastatyti informuojančius ženklus ir kt. Kryždirbio Algimanto Sakalausko pamokyti dalyviai patys išbandė apvalių rastų ir pjautinės stačiakampės medienos kryžmos sujungimo būdus, praktikavosi kaip saugiai naudotis benzininiu pjūklu , kaip naudoti dvirankį ar vienrankį pjūklus, bandė kirviu aptašyti medį, pasidaryti medienos ruošinius bei ant jų įkelti brėžinius. Algimantas Sakalauskas akcentavo, kaip svarbu yra pasirinkti tinkamą medieną, kad pastatyti darbai kuo ilgiau išsilaikytų veikiami įvairių gamtos sąlygų. Patarė  tinkamai parinkti rasto įkasimo į žemę kryptį bei gerai apdeginti įkasamą į žemę medienos dalį. Vienos dienos studijų dalyviai išmoko ir kaip atpažinti tinkamiausią  lauko statiniams medieną.

Jaunimo laukia ilgas naujų išbandymų kelias, o mes laukiame jų, sugrįžtančių po  sėkmingai įgyvendintos dar vienos savo svajonės. Išsiskyrėme trumpam, tvirtai sutarę projektą „Misija Sibiras 2014” drauge pristatyti mūsų krašto žmonėms.

Daugiau nuotraukų mūsų Facebook puslapyje.

 

Zita Kuzminskienė